Muzeum Naturana

Chcete se dozvědět něco o historii spodního prádla? Co se nosilo na začátku 20. století a jaký byl v tomto oboru obrovský pokrok? Navštivte muzeum NATURANA v Gomaringenu. Protože nic Vám nenahradí ten zážitek, který v muzeu uvidíte, tu vůni, kterou ucítíte, když na Vás dýchne kus historie firmy. Jsou to právě naše smysly, které umocňují pocity z prožitých zážitků.

Muzeum bylo založeno hned vedle sídla společnosti roku 2018, tedy rok po 100letém výročí firmy. Vydržet na trhu takovou řadu let a po celou dobu být špičkou svého oboru si vyžadovalo velkou věc. A tou bylo právě založení našeho muzea.

V muzeu uvidíte, jak to vypadalo v jednotlivých obdobích firmy. Naleznete zde originální modely, reklamní materiály, módní kresby a historické fotografie. Zároveň Vám představí všechny 4 generace majitelů i to, jak se podíleli na změnách, které vedly k úspěchu. Každá generace přispěla něčím.
Ať už to byl zakladatel Gerhard Dölker se svými korzety nebo Gerhard Dölker starší, který expandoval a vyráběl ve 48 závodech.

Muzeum je uspořádáno chronologicky napříč dekádami. Prezentaci vytvořily kulturní badatelky Kerstin Hopfensitz a Susanne Göbel. Každé desetiletí vám nabídne své jedinečné produkty, jejich vývoj a příběh, který se psal rok po roce. Když byly v kurzu korzety, kruhové podprsenky nebo podprsenky „Star“, které se prodávají dodnes. Tenkrát je představila známá osobnost, komička Marléne Charell. A už tenkrát se vědělo, že použít známou osobnost pro představení nového produktu byl geniální tah. Stejně jako to dělají v dnešní době třeba blogeři.

Dozvíte se, jak si firma vedla za 2. světové války a jaký byl naopak její rozkvět po skončení války díky podprsence s kruhovým prošitím košíčků. Jak se dostaly ke slovu nové materiály, barvy a vzory. Protože za těch 100 let se toho událo opravdu moc. Součástí expozice jsou samozřejmně plavky, které se začaly vyrábět v roce 1973.

NATURANA vydala také knihu For Every Shape, kde shrnuje své úspěchy od založení roku 1917 do roku 2017.

Tak přijeďte navštívit muzeum spodního prádla. Prádla, které nosíme všichni. Spodní prádlo NATURANA vám padne, jako by bylo součástí vašeho těla.

Adresa: Bahnhofstraße 26, Gomaringen 72810, SRN

 

Otevírací doba

Po - Pá 9:00 - 18:00
So 9:00 - 13:00
Ne ZAVŘENO