Správná velikost

Jak určit správnou velikost podprsenky NATURANA

Správně zvolený obvod je pevný, ale netlačí. Neposunuje se na těle, ať už vykonáváte jakýkoliv pohyb. Při výběru podprsenku zapínejte na poslední háček, protože materiál vždy jemně povolí, měla byste mít rezervu. Správně vybraná podprsenka ňadra pevně podpírá, prsa z košíčků neutíkají nahoře ani dole, zadní část podprsenky se neposunuje vzhůru a ramínka se nezařezávají do ramen. Kostice vedou až do podpaží, nikde netlačí a prsa pevně objímají.

Postup měření:

  1. Změřte se pod prsy při výdechu (B) - měřící pásku veďte vodorovně vpředu pod prsy v místě podprsních rýh. Dejte pozor, abyste ji nevedla přes prádlo. Pásku utáhněte tak, aby těsně obepínala hrudník. Při výdechu odečtěte z měřící pásky hodnotu. Tím získáte velikost obvodu vaší podprsenky – např. 75, 80, 85 atd. Nejste-li si jistá, k jaké velikosti se přiklonit, zvolte raději menší číslo.
  2. Změřte se přes prsa (A) - měřící pásku veďte vodorovně vpředu přes nejvystouplejší místa prsů, tedy přes prsní bradavky. Odečtěte z měřící pásky hodnotu. Měřte se nejlépe v padnoucí nevyztužené podprsence. Pokud máte pouze vyztuženou podprsenku, změřte se buď bez ní, nebo v podprsence s tence vyztuženými košíčky. Měřící pásku přes bradavky příliš neutahujte, nechte ji volnou tak akorát, než vám z prsou začne sklouzávat. Měřte se ve vzpřímeném postoji, paže nechte volně spuštěné podél těla. Zkontrolujte (nejlépe v zrcadle), zda vám metr na zádech drží v rovině. Doporučujeme ideálně někoho požádat o pomoc při měření.
  3. Pro zjištění velikosti kalhotek se změřte v pase (C).
  4. Vyhledejte správnou velikost podprsenky i kalhotek ve VELIKOSTNÍ TABULCE.
Správná velikost Naturana